Taniec współczesny

To zajęcia dla dzieci od 7 do 12-stu lat w podziale na grupy wiekowe.

Program dla Dzieci 7-12 lat ma być wstępem do profesjonalnej edukacji tanecznej w zakresie tańca współczesnego, a szerzej ma dawać techniczną bazę i przygotowywać ciało w kierunku pracy scenicznej. Poza umiejętnościami związanymi z techniką tańca współczesnego, zajęcia będą zawierały ćwiczenia wzmacniające, rozciągające, koordynacyjne, umuzykalniające, baletowe oraz zadanie kreatywne, improwizacyjne, ekspresyjne.

Program jest bardziej intensywny niż do tej pory- dla wszystkich grup zakłada zajęcia dwa razy w tygodniu plus dodatkowe warsztaty odbywające się cyklicznie. Poza praktyką na sali istotne będzie też inne doświadczanie tańca- bycie odbiorcą i widzem. Kontakt ze spektaklami tanecznymi, filmami, wystawami oraz rozmowy o ruchu i bogactwie jego ujęć będą ważnym elementem w rozwoju świadomości i wrażliwości uczestników zajęć. W szerszym kontekście jest to niezwykle istotna część edukacji artystycznej  niezbędnej wciąż niestety luką edukacji w ogóle.

Zajęcia są adresowane do Dzieci przejawiających zainteresowanie tańcem oraz posiadających predyspozycje w tym kierunku, a także do zaangażowanych Rodziców gotowych towarzyszyć i kibicować swoim Dzieciom w rozwijaniu pasji, świadomie nadając jej tor. 

Zobacz jakie były nasze początki!

Pokaz sceniczny na koniec sezonu artystycznego zajęć tanecznych dla dzieci

Odtwórz wideo

tak wyglądają nasze zajęcia